Sme jediný živý tvor na tejto planéte, ktorý sníva, a ktorý sa snaží si realizovať svoje sny. Malé dieťa sníva neustále, nerozumie mnohým veciam ako my dospelí, ale častokrát rozumie životu viac ako my. Nemá problém snívať o tom, že raz bude hviezdou, že raz bude kozmonautom, že raz bude umelcom, smetiarom… Jednoducho sa mu to páči a chce to tak, a v tej svojej dušičke vie, že to tak raz bude. Až raz príde dospelý a povie mu, že to tak nemôže byť, pretože dospelý chce z neho vedca, lekára, právnika, ekonóma…. a že aj tak na to nemá a všetko sú to len nezmyselné ciele. Dieťa sníva ďalej, ale pribúdajúcim vekom narastajú pochybnosti, či na to má, či to zvládne. A čím je to dieťa staršie, tak tým tie jeho sny odchádzajú kamsi do zabudnutia. Uzatvorí ich do velkej truhlice a tú truhlicu schová veľmi hlboko v podzemí. Otvorí ju potom ešte raz v živote. Ale bude už na plnenie tých snov veľmi neskoro, a tomu veľmi dospelému, ale už veľmi starému, ale opäť znovu dieťaťu vyhŕknu slzy. Ale čas sa nebude dať vrátiť späť a truhlica a jej obsah stratia navždy na význame a rozplynú sa v nekonečne.

Láska je najkrajší a najhlbší prírodný fenomén, ktorý posúva hranice, stavia nové svety a zároveň dokáže všetko zničiť. Jej sila je neskutočná. Ak je pravá, dokáže odzbrojiť silné vojská, dokáže zastaviť vojny, dokáže zbúrať všetky hranice sveta, i tie ktoré má človek v sebe.

Pokiaľ sa človek nebojí lásky a dokáže ju prijať a zároveň aj dať, ak to tak cití, nehladiac na všetky tie obavy a dohody v nás, tak potom sa naplní jeho najväčši sen, byť milovaný a precítiť to. Tak ako malé dieťa túži po láske svojich rodičov a toho sna sa nevzdá. Je to fenomén, ktorý tu ostáva navždy, energia vyslaná do vesmíru, ktorá buduje nové svety, tie lepšie svety, pre ľudí podobných nám, a aj pre nás samých, pretože nikdy nič nekonči. A aj ked milujeme, a tú lásku nedostávame späť, tak to nikdy nebolo zbytočné, pretože práve vďaka tejto úžasnej sile otvoríte novú bránu, začnete písať novú históriu, postavíte nový svet.

Aj keď raz všetko skončí v prachu a ohni, tie ďaľšie svety, práve vďaka vám, vašej láske, ktorú ste sa nebáli dať najavo, budú pokračovať ďalej. Navždy.

ghosttown-end01

1. časť My Ghosttown